Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

Zebranie Przedstawicieli 25.06.2025r.

Data publikacji:

Zarząd Banku Spółdzielczego w Mrągowie zawiadamia, że zgodnie z § 22 pkt 1. Statutu w dniu 25 czerwca 2026 roku /czwartek/ o godzinie 1100 w Restauracji „Malibu”, ul. Młynowa 8, 11-700 Mrągowo odbędzie się ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI  członków Banku Spółdzielczego w Mrągowie.

W razie braku quorum delegatów ustala się drugi termin Zebrania Przedstawicieli na dzień 25 czerwca 2026 roku godz. 1130 bez względu na liczbę obecnych przedstawicieli (§ 24 pkt 2. i 3. Statutu Banku Spółdzielczego w Mrągowie).

Prosimy o niezawodne przybycie.

Porządek Obrad Zebrania Przedstawicieli

  1. Otwarcie obrad.
  2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Zebrania Przedstawicieli.
  3. Uchwalenie Regulaminu obrad Zebrania Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Mrągowie, zwanego dalej Bankiem.
  4. Przyjęcie porządku obrad.
  5. Wybór Komisji Skrutacyjno-Wyborczej i Odpowiedniości; przyjęcie regulaminu tej komisji.
  6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków; przyjęcie regulaminu tej komisji.
  7. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zebrania Przedstawicieli i jego zdolności do podejmowania uchwał.
  8. Przyjęcie protokołu z poprzedniego Zebrania Przedstawicieli.
  9. Przyjęcie ,,Polityki zapewnienia odpowiedniości w składzie Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mrągowie „i podjęcie uchwały.
  10. Przyjęcie ,,Regulaminu wyborów do Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mrągowie”, podjęcie uchwały.
  11. Zgłaszanie kandydatów do Rady Nadzorczej Banku na lata 2026-2030.
  12. Omówienie zmian w Statucie Banku i podjęcie Uchwały.
  13. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia Sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mrągowie za rok 2025, w tym ocena Zasad Ładu Korporacyjnego oraz Raport z oceny Polityki wynagradzania osób których działalność zawodowa ma istotny wpływ na ryzyko Banku Spółdzielczego w Mrągowie.
  14. Samoocena regulacji dotyczących działalności Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mrągowie oraz podjęcie uchwały w sprawie oceny adekwatności regulacji wewnętrznych dotyczących funkcjonowania Rady Nadzorczej oraz skuteczności jej działania za 2025 rok,
  1. Przedstawienie wniosków z przeprowadzonej w Banku Spółdzielczym w Mrągowie lustracji pełnej za okres od 01.10.2021 do 30.09.2025r.
  2. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia Sprawozdania Zarządu z działalności Banku Spółdzielczego w Mrągowie za 2025 rok i przedstawienie kierunków rozwoju działalności banku na 2026 rok.
  3. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Banku Spółdzielczego w Mrągowie za rok obrotowy od dnia 01.01.2025 roku do dnia 31.12.2025 r. wraz ze sprawozdaniem niezależnego biegłego rewidenta z badania rocznego sprawozdania finansowego za 2025 rok.
  4. Sprawozdanie z wykonania uchwał poprzedniego Zebrania Przedstawicieli, rozpatrzenie wniosków i postulatów z poprzednich Zebrań Grup Członkowskich.
  5. Podjęcie uchwał w sprawie:
  • 1)utworzenie funduszu ogólnego ryzyka
  • 2)podział nadwyżki bilansowej za 2025 rok oraz propozycja zatwierdzenia najwyższej sumy zobowiązań jaką Bank może zaciągnąć.
  • 3)udzielenia absolutorium członkom Zarządu Banku Spółdzielczego w Mrągowie.

20. Ocena indywidualna wtórna ustępujących członków Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mrągowie, podjęcie uchwały.

  1. Ocena pierwotna kandydatów na członków Rady Nadzorczej na podstawie opinii Komisji Skrutacyjno-Wyborczej i Odpowiedniości, podjęcie uchwały.
  2. Ogłoszenie wyników wyborów do Rady Nadzorczej Banku na lata 2026-2030.-podjęcie uchwały
  3. Ocena zbiorowa odpowiedniości członków Rady Nadzorczej na lata 2026-2030., podjęcie uchwały
  4. Podniesienie wynagrodzenia dla członków Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mrągowie.
  5. Wybór przedstawiciela na Zjazd/Zgromadzenie regionalne Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. Franciszka Stefczyka w Warszawie, podjęcie uchwały.
  6. Omówienie wniosków z Zebrań Grup Członkowskich.
  7. Inne wnioski zgłoszone przez Przedstawicieli podczas obrad Zebrania.
  8. Zamknięcie obrad.

Jednocześnie zawiadamiamy, że zgodnie ze Statutem Sprawozdanie roczne z działalności Banku Spółdzielczego, łącznie ze Sprawozdaniem finansowym i Sprawozdaniem niezależnego biegłego rewidenta z badania rocznego sprawozdania finansowego, Sprawozdanie z wykonania uchwał poprzedniego Zebrania Przedstawicieli, projekty uchwał jakie mają być podjęte na Zebraniu Przedstawicieli oraz protokół z poprzedniego Zebrania Przedstawicieli są wyłożone do wglądu w Sekretariacie Banku Spółdzielczego w Mrągowie przy ul. Królewieckiej 53.

                                                                                               Z poważaniem